Łaty i kontrłaty

Drewno budowlane oferowane przez nasz bydgoski tartak, to także łaty i kontrłaty drewniane. Stosuje się je w przypadku powierzchni spadowych, dobierając materiały odpowiednio do zaleceń producentów konkretnych pokryć oraz kąta nachyleni płaszczyzny. Produkty oferowane przez nasz tartak są pakowane po 8 bądź 10 sztuk.

Do czego służą kontrłaty?

Ich celem jest stworzenie szczeliny wentylacyjnej, dzięki której powietrze będzie mogło swobodnie przepływać między dachówkami, a folią. Ponadto mają za zadanie wzmacniać mocowanie folii na krokwiach.

Mocowanie konstrukcji

Po wyprowadzeniu i wykończeniu przewodu kominowego oraz wykonaniu wstępnego krycia, czyli pokryciu powierzchni folią paroprzepuszczalną lub papą, przystępuje się do montażu oferowanych materiałów. Każda kontrłata dachowa zostaje przybita do krokwi, a następnie na jej powierzchni umieszcza się łaty na dach. Na tak przygotowaną płaszczyznę można dopiero układać pokrycie. Rozstaw łat jest zależny od formatu wykorzystanej dachówki, która będzie na niej umieszczona. Zależnie od tego, czy będzie ona większa, czy mniejsza, rozstaw elementów z drewna budowlanego będzie inny. 
Kreator www - przetestuj za darmo