Deski podłogowe

Charakterystyka
Odpowiedni dobór materiału, jego struktura, tonacja, właściwości, czy wykończenie podłogi w dużej mierze decydują o estetyce całego pomieszczenia. Podłogi z litego drewna to sprawdzone rozwiązanie, które łączy w sobie niezastąpioną klasykę oraz praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji. Lite drewno sosnowe pochodzące z dobrze zarządzanych europejskich lasów jest niezwykle popularne i nadal chętnie stosowane na podłogi przez inwestorów instytucjonalnych i prywatnych.

Zastosowanie
Nie da się zaprzeczyć, że nowoczesne wzornictwo powraca do natury, właśnie dlatego deski podłogowe sosnowe spośród innych modeli wyróżniająsię ponadczasowością. Posadzka z litego drewna w odróżnieniu od jej wielowarstwowego odpowiednika w całości wykonana jest z jednego kawałka drewna, np. sosny. Dzięki temu wyroby tego rodzaju uznawane są za bardziej prestiżowe, dodają luksusu i elegancji każdemu wnętrzu.

Znakomicie sprawdzają się zarówno w pomieszczeniach prywatnych, jak i przestrzeni publicznej. Nasi Klienci z chęcią wybierają tego rodzaju wyroby podczas aranżacji domów, mieszkań oraz innych obiektów. Deska podłogowa ‘sosna’ to idealne połączenie klasyki i elegancji, właśnie dlatego z łatwością dopasuje się do wnętrz w różnym stylu. Tego rodzaju wyroby wyglądają zjawiskowo w tradycyjnych, skandynawskich, industrialnych, czy bardzo modernistycznych wnętrzach. Ich minimalizm sprawia, że z łatwością dopasowują się do wybranej przestrzeni.

Zalety
Rozważając wykończenie wybranego przez Ciebie pomieszczenia, warto zwrócić uwagę na liczne zalety, jakie niesie za sobą sosnowa deska podłogowa i jej montaż. Lite drewno użyte do wykończenia danego wnętrza jest przede wszystkim trwałe i ładne. Piękno naturalnego drewna jest niezaprzeczalne. W dodatku, wyroby tego typu nie elektryzują się i nie przyciągają kurzu. Gwarantują także izolację termiczną na wysokim poziomie – pozostają zawsze ciepłe w dotyku oraz dobrą izolację akustyczną – wykończenie tego typu jest bardzo ciche. Wyróżnia je niska cena oraz ekonomiczność – przy renowacji wystarczy zeszlifować zużytą powłokę wierzchnią.

Specyfikacja
grubość
(mm)
szerokość
(mm)
długość
(mm)
krycie
(mm)
uwagi
deska podłogowa
sosna
28 146 4000-5100 138 łączenie na
pióro - wpust
Świerk
Chyba żadne inne drzewo nie prezentuje się tak pięknie, a równocześnie nietypowo jak świerk. Deski podłogowe tego typu oprócz ogromnych walorów estetycznych mają również sporo innych zalet. Przede wszystkim jest to wysokiej jakości materiał, który jest stosunkowo twardy, a przy odpowiedniej pielęgnacji także bardzo wytrzymały. Co więcej, latem nie nagrzewa się, a zimą nie przepuszcza ciepła. Jest on również bardzo tani i łatwy w obróbce. Postaw na sprawdzone rozwiązania i udekoruj swoje wnętrze znakomitym wyrobem!

Modrzew
Wielu artystów i fachowców poznało jedyne w swoim rodzaju właściwości tej rośliny, wykorzystując ją w swoich małych i większych dziełach sztuki podczas wykończania wnętrz. Deski podłogowe z modrzewia to znakomity wybór dla każdej osoby, która poszukuje doskonałego rozwiązania na bardzo długi czas! Nie od dziś wiadomo, że jest to jeden znajtwardszych gatunków drewna. Co więcej, bardzo dobrze znosi próbę czasu – po zużyciu się warstwy lakieru wystarczy ją dokładnie zeszlifować i położyć nową warstwę.
Kreator www - przetestuj za darmo